Cinema, Podium en
Werkplek in Kortrijk

Rachid Laachir (BE/MA)

Onderzoek naar een theater van de liefdevolle wreedheid

Tijdens zijn residentie in BUDA werkt Rachid Laachir aan wat hij noemt ‘Onderzoek naar een theater van de liefdevolle wreedheid’. In de studio zoekt hij de beperkingen op van geluid en ruimte.

Rachid Laachir (BE/MA)

Rachid Laachir behaalde zijn master scenografie en kostuumontwerp aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten te Antwerpen in 2009. Hij ontving voor zijn afstudeerwerk de prijs voor jong opkomend talent. De voorbije jaren ontwierp en realiseerde hij de scenografie van talrijke theatervoorstellingen in binnen- en buitenland. In 2018 werd zijn werk voor Karolien Verlinde, Tuning People, hetpaleis en Dschungel Vienna genomineerd voor de Stella Prijs voor Beste Scenografie.
Rachid Laachir creëerde gedurende zijn artistiek parcours ook zijn eigen (theater)voorstellingen – waarin hij zelf ook speelde. Zijn algemene interesse en zijn sterke, radicale visuele taal draaien zowel rond de dualiteit/het antagonisme van menselijke en natuurlijke werelden, als om de (sociale) evolutie van de homo sapiens in relatie tot zijn vaak negatieve interactie met dierlijkheid en natuur.

In residentie

03 nov 2025 – 07 nov 2025
Budascoop

Blijf op de hoogte

Volg ons!

@kunstencentrumbuda