Cinema, Podium en
Werkplek in Kortrijk

Ontdek de 15 laureaten van EMERGE!

EMERGE is een platform voor culturele en artistieke samenwerking dat wordt uitgebouwd met financiële steun van het Interreg VI-programma France-Wallonie- Vlaanderen ten bedrage van 3,29 miljoen euro. Het project heeft ondertussen een oproep naar het artistieke veld gelanceerd en kondigt nu graag de selectie van 15 gezelschappen aan.

Gezien het indrukwekkende aantal kandidaturen (er liepen maar liefst 136 dossiers binnen), heeft EMERGE besloten om 15 gezelschappen te begeleiden in plaats van de voorziene 12. Dit bevestigt alleen maar de rijkdom en kracht van het grensoverstijgende culturele landschap.

Dit zijn alle laureaten

Hauts-de-France

Dans le ventre – Rébecca Chaillon
Interscribo – Tatiana Julien
La drache – Juliette Chevalier
La Phenomena – Maëlle Dequiedt & Simon Hatab
Zone – poème – – Mélodie Lasselin & Simon Capelle

Vlaanderen

Carolina Mendonça
Maxim Storms
Nada & Co. – Nada Gambier
Pianofabriek – Milø Slayers
Side-Show – Aline Breucker & Quintijn Ketels

Wallonië

Ad Lib – Yasmine Yahiatène
DEMESTRI + LEFEUVRE – Florencia Demestri & Samuel Lefeuvre
Niska – Hélène Collin
Present Perfect asbl – Jorge León
Sophie Guisset

Tot 2028 krijgt elke laureaat zowel financiële ondersteuning als begeleiding op maat. De projectpartners bundelen hun middelen en expertise om de productie, verspreiding en export van het werk van de laureaten te ondersteunen. EMERGE wil zo een hefboom zijn voor artistieke durf en uitmuntendheid en tegelijk de creaties ook Europees en internationaal op de kaart zetten.

De 15 gezelschappen beginnen binnenkort aan hun traject in het kader van EMERGE. De komende maanden staan er heel wat residenties, workshops en ontmoetingen op het programma. Deze activiteiten versterken en stimuleren meteen ook de samenwerking en uitwisseling tussen de diverse culturele spelers in de drie regio’s.


Partners
Hauts-de-France: le Phénix scène nationale Valenciennes – Pôle européen de création (lead partner) / la Maison de la Culture d’Amiens – Pôle européen de création et de production – scène nationale / Le Manège Maubeuge, scène nationale transfrontalière / La rose des vents, scène nationale Lille métropole Villeneuve d’Ascq / le Théâtre du Beauvaisis – scène nationale
Vlaanderen: Viernulvier (Vooruit) – Gent / BUDA kunstencentrum – Kortrijk / Cultuurhuis De Grote Post – Oostende
Wallonië: Charleroi danse – Centre chorégraphique de la Fédération Wallonie-Bruxelles le Théâtre de Namur

Expertises
ONDA – office national de diffusion artistique / l’Institut Français / Kunstenpunt

Blijf op de hoogte

Volg ons!

@kunstencentrumbuda